„Każda choroba to w istocie zaburzenie równowagi, zwanej homeostazą. Stosując suplementację różnych czynników możemy dbać o to, aby ta równowaga nie była zaburzona."

Prof. Piotr Radziszewski

Twórca suplementów Feminurin Max® i Prostigra Max®

Profesor Piotr Radziszewski – kierownik Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, od 25 lat zajmuje się diagnostyką i leczeniem wszystkich schorzeń urologicznych. Szczególnie bliskie są mu problemy pacjentów z nowotworami urologicznymi, chorobami prostaty, nietrzymaniem moczu, pęcherzem neurogennym i dolegliwościami bólowymi. Aktywnie działa w Polskim i Europejskim Urologicznym Towarzystwie Naukowym. Jest profesorem nauk medycznych, opiekunem licznych doktoratów i habilitacji. Oprócz pracy klinicznej zajmuje się pracą naukową, uczy studentów i młodych lekarzy. Napisał ponad 260 artykułów i ponad dwadzieścia podręczników medycyny. Aktywnie wspiera stowarzyszenia pacjenckie i działa na rzecz poprawy jakości leczenia pacjentów urologicznych w Polsce.

KIM JEST MARKA MOLEKUŁY ZDROWIA?

Żeby zrozumieć filozofię marki Molekuły Zdrowia należy poznać i zrozumieć karierę jej twórcy. Lekarz spędza dziennie z pacjentami wiele godzin, pacjenci z nadzieją powrotu do zdrowia wracają do swoich domów. Zadowolenie dla tej ciężkiej pracy płynie z rezultatów leczenia. W kompleksowym leczeniu i profilaktyce prof. Piotr Radziszewski dostrzegł niszę i postanowił dodać produkty wspomagające profilaktykę i leczenie diagnozowanych chorób urologicznych. Profesor zrozumiał, że potrzebuje preparatów, które mogłyby wyjść poza standard istniejących na rynku farmaceutyków ograniczonych max do dwóch lub trzech składników aktywnych. Potrzebował do uzupełnienia planu opieki pacjenta suplementów, które są bogatsze w substancje czynne i wspierają pożądane efekty zdrowotne. Od swoich pacjentów, których słucha uważnie wie, że kobiety pragną przy okazji wspierania układu moczowego i walki z infekcjami, zwiększyć swoje libido i polepszyć życie seksualne. Mężczyźni zaś dbając o prostatę i walcząc z infekcjami, pragną jednocześnie polepszyć swoją płodność, zwiększyć wigor i dbać o równowagę życia seksualnego. Pomysł na stworzenie marki Molekuły Zdrowia jest wypadkową zawodowych i prywatnych zainteresowań.

JAK CHCIAŁ TO ZROBIĆ?

Postanowił sam stworzyć preparaty naturalne, których zabrakło w jego codziennej praktyce, a które odpowiadałyby na potrzeby pacjentów. Będąc żarliwym wyznawcą zasady, że produkty nie powinny szkodzić ludziom i nie być testowane na zwierzętach, stworzył skład odpowiedni dla wegan, wegetarian, wolny od GMO, bezpieczny dla alergików, bez konserwantów. Obecnie prof. Piotr Radziszewski jest jednym z najbardziej szanowanych i cenionych ekspertów w dziedzinie urologii. Jego kariera trwa już od ponad 25 lat.

Zrodzone z tej filozofii produkty mają wspierać Kobiety i Mężczyzn świadomych tego, jak funkcjonuje ich organizm. To preparaty dla osób w każdym wieku, które pragną, aby ich organizm otrzymywał zbilansowane, dobrze dobrane składniki wspomagające pracę układu moczowo-płciowego.

Molekuły Zdrowia to połączenie tradycji i nowoczesności. W medycznej literaturze chińskiej istnieje stwierdzenie, że „pęcherz jest zwierciadłem duszy”. Podobnie ma się rzecz z układem płciowym. Pęd cywilizacji, stres, problemy dnia codziennego, zanieczyszczenie środowiska bezsprzecznie wpływają na organizm, w tym na układ moczowy i rozrodczy. Dlatego tak ważne jest ich wspomaganie, najlepiej za pomocą dobrze dobranych składników naturalnych.

Molekuły Zdrowia to produkty dedykowane dla Kobiet oraz Mężczyzn chcących aktywnie żyć, cieszyć się dobrostanem fizycznym i psychicznym. To odpowiedź na zapotrzebowanie zgłaszane przez Kobiety i Mężczyzn, która powstała w oparciu o liczne analizy naukowe. To połączenie tradycyjnej medycyny chińskiej, ajurwedyjskiej oraz inkaskiej z nowoczesną nauką XXI wieku.

Każdy produkt został stworzony ze starannie dobranych substancji czynnych, minerałów i witamin, które komponują się w prozdrowotną całość. Marka zapewnia ekologiczny wymiar substancji, ich niepowtarzalny skład i działanie. Te wartości mają szczególne znaczenie dla każdego, kto dba o swój układ moczowo-płciowy lub zamierza poprawić jego działanie. Każdy kto spróbuje substancji ze znakiem Molekuł Zdrowia, może odważnie stwierdzić, że rozpoczął swoją wyjątkową podróż po zdrowie.

MOTYWY ROZPOZNAWALNE DLA PRODUKTÓW MOLEKUŁY ZDROWIA

Motywami rozpoznawalnymi preparatów marki Molekuły Zdrowia są Wenus z obrazu “Narodziny Wenus”, włoskiego malarza renesansowego Sandra Botticellego oraz “Dawid” – rzeźba Michała Anioła, przedstawiająca biblijnego Dawida, przyszłego króla Izraela w chwili zadumy przed walką z Goliatem. Wenus symbolizuje dojrzałą kobietę, dla której przygotowaliśmy Feminurin Max®, Dawid symbolizuje odbiorców Prostigry Max®, czyli mężczyzn o niezachwianej odwadze, sile i wytrwałości.

WENUS

Wenus znaczy Humanitas. Humanitas jest bowiem nimfą znakomitej urody, zrodzoną z nieba i bardziej od innych ukochaną przez najwyższego Boga. Jej dusza i umysł to miłość i miłosierdzie, jej oczy to godność i wielkoduszność, ręce – liberalność i wspaniałość, stopy – przystojność i skromność, całość jest więc umiarkowaniem i uczciwością, czarem i okazałością. Według neoplatoników Wenus była symbolem idealnego boskiego piękna, połączenia zmysłowości i duchowości. W tym wizerunku Wenus historycy sztuki dopatrują się metafory neapolitańskiego wyobrażenia miłości, łączącej w sobie aspekt zmysłowy z intelektualnym. Wenus jako najważniejsza postać na obrazie, znajduje się w samym centrum dzieła, jednocześnie wyznacza ona jakby pionową oś symetrii. Pani miłości jest nieziemsko piękna, jej ciało jest kobiece, nie jest to ani rozwijająca się dziewczynka ani stara matrona. Jej postać jest zgrabna, pełna gracji, stąpa lekko, można odnieść wrażenie, że lewituje. Boskość podkreślona jest bladą skórą, symbolizująca coś nieziemskiego, nadludzkiego, czystego. Jej twarz jest piękna, delikatna, zamyślona, wkoło głowy i korpusu znajdują się piękne, długie, złotorude pukle, związane około głowy błękitną wstęgą. Bogini dotyka leciutko nóżkami, ogromnej muszli, muszla ta podtrzymuje jakby jej ciało. Podkreśla to lekkość postaci, muszla kojarzy się nam z czymś lekkim, kruchym, a jeżeli ktoś chciałby płynąć na muszelce musiałby być nad wyraz lekki. Botticelli umiał świetnie wyczuć kobiecość i przedstawić ją na obrazie jako esencję najczystszego piękna.

DAWID

Rzeźba symbolizuje wolność zdobytą przez mieszkańców miasta i gotowość do jej obrony. Symbolizuje niezachwianą odwagę, siłę, wytrwałość i spryt. Dawid jako zwycięski król symbolizuje sprawiedliwą i mocną władzę, rozum, który pokonuje ślepą siłę. Piękno ciała odzwierciedla prawdę i dobro, które są z nim nierozerwalnie związane. Michał Anioł nie stworzył tu oczywiście portretu, ale też nie ukazał postaci „bezosobowej”, pozbawionej wyrazu. Wzrok Dawida skierowany jest w dal, na jego twarzy maluje się spokój, jest opanowany i wyciszony.